Image

Veřejnosprávní činnost

Chceš pracovat u soudu, na úřadě, u policie nebo pečovat o město či obec? Máš rád ve věcech řád a dbáš na pravidla a principy? Pak je obor Veřejnosprávní činnost přesně pro tebe.

Dáme ti ucelený přehled v oblastech, jako jsou právní věda, veřejná správa, ekonomika či soudnictví. Získáš praktické znalosti a dovednosti, které ti otevřou dveře do orgánů státní správy a samosprávy – můžeš být třeba referentem na obecních, městských a magistrátních úřadech. Pokud tě láká právo, uplatníš se jako administrativní pracovník v oblasti justice, v advokátních a notářských kancelářích i ve státním zastupitelství.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky


KÓD OBORU
68-43-M/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Veřejnosprávní činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
30

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Absolvent najde uplatnění jako referent samosprávy na obecních, městských a magistrátních úřadech, referent státní správy, na úřadech práce, na finančních úřadech, v advokacii, soudnictví, v celní správě, v sociální správě.

Kurzy a certifikáty


V průběhu studia tě připravíme ke státním zkouškám z psaní na klávesnici. Připravíme tě na jazykové Cambridge zkoušky FCE.

Kvalitní praxe


Teorii propojujeme s praxí – čeká tě souvislá odborná praxe u soudu, na úřadech či v advokátních kancelářích. Na odborných praxích získáš důležité kontakty pro život i pro svou budoucí kariéru.

Domluv se všude


Naučíme tě mluvit dvěma cizími jazyky – bez problémů se domluvíš všude na světě. Výuka odborné angličtiny ti umožní uplatnění v institucích a orgánech Evropské unie a ve firmách se zahraniční účastí.

Odborníci z praxe


Na výuce se podílejí odborníci z praxe, takže budeš mít vždy ty nejaktuálnější informace!

Stáže v zahraničí


Praxi si můžeš udělat v Čechách nebo v zahraničí. Stačí se přihlásit do projektu ERASMUS+ a vycestovat na měsíční stáž do zahraničí.

Pokračuj na vysokou


Ve studiu můžeš pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách v oborech Veřejná správa, Právo a veřejná správa, Veřejná ekonomika a správa, Veřejná správa a regionální rozvoj a další.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úpěšnost u maturit


Úspěšnost maturity i závěrečných zkoušek je nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


S oborem Veřejnosprávní činnost se snadno uplatníš jako referent samosprávy na obecních, městských a magistrátních úřadech, referent v institucích a orgánech Evropské unie, referent státní správy, na úřadech práce, na finančních úřadech, v advokacii, soudnictví, v celní správě, v sociální správě, jako asistent, organizační pracovník, administrativní pracovník, sekretářka, podnikatel.

Co se na oboru naučíš?

 • Získáš znalosti z různých oblastí práva
 • Pochopíš, jak funguje české soudnictví, a získáš o něm základní přehled
 • Nahlédneš pod pokličku fungování veřejné správy
 • Získáš znalosti z ekonomiky a účetnictví
 • Bezpečně se domluvíš dvěma cizími jazyky
 • Získáš certifikát státní zkoušky ze psaní na klávesnici
 • Můžeš získat jazykové certifikáty PET a FCE
 • Zajistíme ti Europass
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Adámek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky