Image

Truhlář

Zkrácené studium

Líbí se ti vůně dřeva a chceš naplno využít svou kreativitu? Máš cit pro detail, estetické vnímání a chceš rukama vytvářet židle, stoly a spoustu dalších výrobků? Máš už v kapse maturitu nebo výuční list? Pojď se u nás vyučit truhlářem ve zkráceném studiu!

Naučíme tě celý proces návrhu, výroby a sestavení nábytku a dalších dřevěných produktů. Zvládneš rukodělné techniky i práci s velkými stroji, seznámíš se se všemi druhy dřeva. Kromě výroby tě naučíme nábytek i opravovat a restaurovat. A co je hlavní, tvoje práce bude vidět – dřevo se jako základní surovina využívá všude kolem nás.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

Podívej se na video oboru

KÓD OBORU
33-56-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Truhlář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
1 rok

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
0

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění - šikovných truhlářů je nedostatek. Práci seženeš v truhlářství, ale třeba také jako umělecký řezbář.

Kurzy a soutěže


Dáme ti prostor se v oboru rozvíjet a doplnit si kvalifikaci – můžeš si udělat různé kurzy, třeba řezbářský. Svoji šikovnost pak můžeš předvést na soutěžích, kterých se pravidelně účastníme.

Kvalitní praxe


Vše, co se naučíš, si hned vyzkoušíš. Čeká tě praxe v reálném provozu, téměř ihned budeš pracovat na zakázkách. Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru.

Vycestuj do zahraničí


Pořádáme pravidelné výměny žáků z Polska a Maďarska – máš možnost poznat jinou kulturu a vyzkoušet si práci v mezinárodním kolektivu.

Motivační příspěvek


Pokud budeš šikovný, máš nárok na motivační stipendium a nářadí zdarma.

Moderní vybavení


Naše truhlářské dílny jsou vybaveny moderními stroji – naučíme tě pracovat i na CNC strojích za několik milionů.

Založ si vlastní dílnu


Díky výučnými listu se můžeš vrhnout na své vlastní podnikání. Vybuduj svoji vlastní truhlářskou dílnu! Pomůžou ti s tím i znalosti ekonomie, které si ze studia odneseš.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úspěšnost u zkoušek


Úspěšnost závěrečných zkoušek i maturity je u nás nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


Uplatníš se všude, kde se pracuje se dřevem, ať už na pile, ve výrobě nábytku nebo třeba ve specializovaných prodejnách s nábytkem nebo podlahami.

Dřevo se jako surovina používá téměř všude, máš tak spoustu možností a o práci se bát nemusíš. Co takhle vyrábět skříně na míru, stavět dřevostavby nebo navrhovat interiéry? Nebo tě láká otevřít si vlastní dílnu? Volba je jen na tobě.

Co se na oboru naučíš?

 • Na tomhle oboru uplatníš svoji kreativitu a rozhodně se nebudeš nudit, práce se dřevem není rutinní.
 • Naučíš se tvořit výrobky individuální a sériové truhlářské výroby.
 • Osvojíš si tvorbu bytového zařízení a dřevěných prvků a konstrukcí používaných na stavbách.
 • Budeš umět vypracovat konstrukční a technologickou dokumentaci.
 • Naučíš se správně volit a používat vhodné materiály, nástroje a stroje.
 • Láká tě spíš umělecký směr? Během praxí dostaneš hlavně umělecké zakázky a můžeš si také udělat kurz řezbářství.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Adámek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky