Image

Mechanik opravář motorových vozidel

Zkrácené studium

Už od malička tě to táhne k autům? Baví tě zjišťovat, jak věci fungují? A co takhle stát se automechanikem za jeden rok? Pokud máš už maturitu nebo výuční list v kapse a jsi majitelem řidičáků B, je to obor přímo pro tebe!

Naučíme tě montovat a opravovat jednotlivé součástky motorových vozidel – aut, náklaďáků i autobusů. Zvládneš pracovat s diagnostickými přístroji, udělat servis klimatizace nebo seřídit geometrii vozidla. Auta a motory poznáš do posledního šroubku. A navíc si už během školy uděláš řidičák a svářečský kurz, které ti zlepší už tak dobré uplatnění.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

Podívej se na video oboru

KÓD OBORU
23-68-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Mechanik opravář motorových vozidel

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
1 rok

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
0

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. • Práci si pravděpodobně domluvíš už během studia. Uplatníš se nejen v autoservisech, ale můžeš začít podnikat i sám/sama na sebe.

Řidičák zdarma


Během studia se můžeš zúčastnit kurzů a školení. Řidičák na náklaďáky si uděláš v rámci oboru zdarma.

Kvalitní praxe


Praxi budeš mít pravidelně nejen v dobře vybavených dílnách ve škole, ale čekají tě i stáže v našich partnerských firmách, exkurze do automobilek i zajímavých servisů.

Svářečský kurz


Kromě řidičáku si můžeš v rámci studia udělat dotovaný svářečský kurz, který ti zlepší už tak skvělé uplatnění.

Odborníci z praxe


Učit tě budou zkušení profesionálové, kteří autům rozumí. Do výuky také pravidelně zveme mistry z oboru – budeš tak pořád v obraze.

Vycestuj do zahraničí


V rámci studia si můžeš splnit svůj sen a vyjet do zahraničí. Co říkáš třeba na Řecko nebo Španělsko? Díky programu Erasmus+ poznáš svět.

Založ si vlastní podnik


Díky výučnými listu se můžeš vrhnout na své vlastní podnikání. Vybuduj svůj vlastní autoservis! Pomůžou ti s tím i znalosti ekonomie, které si ze studia odneseš.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úspěšnost u zkoušek


Úspěšnost závěrečných zkoušek i maturity je u nás nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


Práci budeš mít pravděpodobně domluvenou už během studia – o šikovné automechaniky je obrovský zájem. Můžeš pracovat v autoservisech, ve stanicích technické kontroly, starat se o vozový park velkých firem nebo si otevřít vlastní dílnu.

A i kdyby tě auta přestala bavit, o práci se bát nemusíš. Se svářečským průkazem, který si uděláš už během školy, se můžeš stát profesionálním svářečem a najdeš uplatnění ve spoustě strojírenských firem.

Co se na oboru naučíš?

 • Žádná matematika ani čeština už tě nečeká - budeš chodit jen na praxe a odborné předměty.
 • Budeš mít stejně praxe jako teorie – rozhodně nebudeš jen sedět, všechno si vyzkoušíš vlastníma rukama.
 • Naučíme tě nacházet závady, odhalovat jejich příčiny, opravovat a seřizovat jednotlivé součásti motorových vozidel.
 • Osvojíš si také dovednosti montážních prací, znalosti jednotlivých součástí vozidel a práci s diagnostickými přístroji.
 • Budeš umět základy ručního a strojního zpracování kovů a nekovových materiálů.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Adámek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky