Image

Kuchař-číšník

Zkrácené studium

V kuchyni jsi jako doma a v televizi ti neunikne žádný pořad o vaření? Jsi komunikativní a rád pracuješ s lidmi? Jídlo tě prostě baví a rád objevuješ nové chutě? Máš už maturitu nebo výuční list v kapse? Pak studuj obor kuchař-číšník ve zkrácené formě!

Během jednoho školního roku tě naučíme připravovat české i zahraniční pokrmy, skvěle je naservírovat a celý gastronomický zážitek završit profesionální obsluhou. Zvládneš vařit nejen podle receptu, ale taky vymýšlet vlastní pokrmy nebo sestavit menu pro různé příležitosti. Kromě toho si osvojíš také základy podnikání, ekonomie a naučíš se, jak funguje celý provoz pohostinství.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

Podívej se na video oboru

KÓD OBORU
65-51-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Kuchař-číšník

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
1 rok

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
0

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. Práci seženeš v hotelu, restauraci, jako šéfkuchař, sommeliér, barman či barista.

Kurzy a certifikáty


Dáme ti prostor se v oboru rozvíjet a doplnit si kvalifikaci – můžeš si udělat různé kurzy, třeba sommeliérský, baristický nebo carvingový.

Kvalitní praxe


Praxi budeš mít pravidelně nejen v moderně vybavených kuchyních ve škole, ale čekají tě i placené stáže v našich partnerských provozovnách.

Domluv se všude


I když čeština či matematiky tě už na tomhle oboru nečeká, těš se na prohloubení znalostí angličtiny či němčiny dle tvého výběru.

Odborníci z praxe


Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru. Čeká tě praxe v reálném provozu, ale i kurzy od uznávaných odborníků jako je Roman Staša nebo Pierre Klimčík.

Moderní vybavení


Školní prostory pro praxi jsou vybaveny nejmodernější kulinářskou technikou a pravidelně sledujeme české i zahraniční trendy v gastronomii.

Založ si vlastní podnik


Díky výučnými listu se můžeš vrhnout na své vlastní podnikání - vybuduj vlastní kavárnu, restauraci nebo bar. Pomůžou ti s tím i znalosti ekonomie a administrativy, které si ze studia odneseš.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úspěšnost u zkoušek


Úspěšnost závěrečných zkoušek i maturity je u nás nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


Uplatnění najdeš na místech, kde se všechno točí kolem jídla a pití. Staň se šéfkuchařem v prestižní restauraci nebo profesionálním číšníkem ve velkém provozu.

Láká tě spíš něco menšího? Uplatnění najdeš také jako obsluha kavárny, barman nebo třeba sommeliér. A když si na to troufneš, můžeš si po chvíli praxe otevřít vlastní podnik – co třeba využít trendů a otevřít si foodtruck? Volba je jen na tobě!

Co se na oboru naučíš?

 • Žádná matematika ani čeština už tě nečeká - budeš chodit jen na praxe a odborné předměty.
 • Na tomhle oboru dáš prostor svojí kreativitě a nudit se rozhodně nebudeš – každý den je jiný.
 • Dáme ti prostor se naplno rozvíjet. Uděláš si různé kurzy, jako je sommeliérský, baristický nebo kurz studené kuchyně.
 • Budeš se orientovat v sortimentu potravin a nápojů a možnostech jejich využití, seznámíš se s gastronomickým provozem od A až po Z.
 • Osvojíš si základní techniky obsluhy hostů a naučíš se sestavovat jídelní lístky podle gastronomických pravidel.
 • Neustále sledujeme aktuality v oboru, které pak naučíme i tebe – neunikne ti ani taková specialita jako hmyz na talíři.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Adámek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky