Image

Hotelnictví a turismus

Jsi komunikativní a rád/a pracuješ s lidmi? Baví tě cestování a zvládáš cizí jazyky? Tak to je Hotelnictví a turismus obor přesně pro tebe!

Naučíme tě celý hotelový provoz – od recepce, přes ubytování a přípravu jídel až k obsluze jako recepční nebo číšník. Osvojíš si také základy ekonomie, managementu a marketingu. Vidíš se spíš někde na cestách? U nás se naučíš sestavit celý zájezd a postarat se o jeho účastníky, ať už v Čechách, nebo kdekoli jinde ve světě.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

Podívej se na video oboru

KÓD OBORU
65-42-M/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Hotelnictví

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
60

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Budeš studovat obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. Práci seženeš v hotelu, restauraci, turistických kancelářích i volnočasových centrech.

Kurzy a certifikáty


Svoje znalosti a dovednosti můžeš rozšířit na odborných kurzech. Můžeš si udělat třeba baristický, sommeliérský, carvingový nebo kurz studené kuchyně.

Kvalitní praxe


Praxi ti zajistíme u některé z našich partnerských firem. Všechny firmy ověřujeme, aby tam byla skutečně dobrá praxe. Skvěle tě připravíme na tvou kariéru.

Domluv se všude


Naučíme tě mluvit dvěma cizími jazyky – bez problémů se domluvíš skoro všude ve světě.

Odborníci z praxe


Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru. Čeká tě praxe v reálném provozu, ale i kurzy od uznávaných odborníků.

Stáže v zahraničí


Praxi si můžeš udělat v Čechách nebo v zahraničí. Co říkáš třeba na Řecko nebo Itálii? Můžeš vyrazit i na výměnný pobyt.

Pokračuj na vysokou


Ve studiu můžeš pokračovat na vyšších odborné nebo vysoké škole v oborech gastronomie, hotelnictví, turismus nebo v ekonomických oborech.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úpěšnost u maturit


Úspěšnost maturity i závěrečných zkoušek je nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


S oborem Hotelnictví se snadno uplatníš v ubytovacích, stravovacích a informačních službách a cestovním ruchu. Pokud rád komunikuješ s lidmi, můžeš pracovat třeba na hotelové recepci nebo v informačním centru.

Pořád se motáš v kuchyni? Pak to zkus v gastronomii. Připravený budeš i na vedoucí funkce v hotelech i restauracích. A pokud ti to bude málo, můžeš rozjet svůj vlastní byznys.

Co se na oboru naučíš?

 • Na tomhle oboru se toho děje opravdu hodně – exkurze po Čechách i v zahraničí, setkání s odborníky nebo společné projektové dny.
 • Během školy si vyzkoušíš sestavit celý zájezd nebo veletrh cestovního ruchu nanečisto.
 • Praxi si můžeš udělat v Čechách nebo v zahraničí. Co říkáš třeba na Řecko nebo Itálii?
 • Dáme ti prostor se v oboru rozvíjet – můžeš si udělat různé kurzy, třeba baristický, sommeliérský nebo kurz studené kuchyně.
 • Získáš sebevědomí a naučíš se komunikovat s lidmi – bude to důležitou součástí tvé kariéry.
 • Naučíme tě mluvit dvěma cizími jazyky – bez problémů se domluvíš skoro všude ve světě.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Adámek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky