Image

cukrář

Baví tě pečení sladkého a kuchyň je už od mala tvým královstvím? Jsi kreativní, máš spoustu nápadů a chceš se naučit vytvářet skvělé dezerty? Pak je obor cukrář přímo pro tebe!

Naučíme tě vyrábět a zdobit dorty, zákusky i dezerty, nad kterými se sbíhají sliny. Vyzkoušíš si práci s různými surovinami, naučíš se rozumět jejich kvalitě i hygienickým předpisům. Kromě toho si osvojíš provozní znalosti a základy ekonomiky, které jsou pro práci cukráře nezbytné.


Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

Podívej se na video oboru

KÓD OBORU
29-54-H/01

RÁMCOVÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Cukrář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
24

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

Proč jít na tento obor


Jisté uplatnění


Studuj obor, ve kterém budeš mít jistotu uplatnění. Práci seženeš v cukrárně, cateringu, nebo si můžeš otevřít vlastní podnik. Ti nejšikovnější přijímají zakázky už během studia.

Kurzy a certifikáty


Dáme ti prostor se v oboru rozvíjet a doplnit si kvalifikaci – můžeš si udělat různé kurzy, třeba drátkování, carving nebo baristický kurz.

Kvalitní praxe


Praxi budeš mít pravidelně nejen v moderně vybavených prostorách ve škole, ale praktické zkušenosti získáš i v některé z našich partnerských firem.

Vycestuj do zahraničí


Praxi si můžeš udělat v Čechách nebo v zahraničí. Co říkáš třeba na Řecko nebo Itálii? Můžeš vyrazit i na výměnný pobyt v rámci programu Erasmus+.

Odborníci z praxe


Učit tě budou zkušení profesionálové z oboru. Čeká tě praxe v reálném provozu, ale i kurzy od uznávaných odborníků jako je třeba Josef Maršálek.

Moderní vybavení


Školní prostory pro praxi jsou vybaveny nejmodernější cukrářskou technikou a pravidelně sledujeme české i zahraniční trendy v gastronomii.

Pokračuj na nástavbu


Ve studiu můžeš pokračovat na naší nástavbě v oboru Podnikání. S nabytými znalostmi si můžeš otevřít třeba vlastní cukrárnu.

Rodinná atmosféra


Děláme všechno pro to, aby ses na škole cítil dobře – panuje tu rodinná atmosféra a všichni se známe. Když budeš potřebovat podpořit nebo poradit, vždy najdeš učitele, který ti pomůže.

Vysoká úpěšnost u zkoušek


Úspěšnost maturity i závěrečných zkoušek je nad 90 %. S trochou snahy se nemusíš ničeho bát.

Kde se uplatníš


Šikovných cukrářů není nikdy dost. Práci najdeš v hotelech, cukrárnách nebo kavárnách. Na zakázkách můžeš pracovat i z domova – třeba připravovat svatební dorty, vánoční cukroví nebo jiné dobroty. A věř, že pokud ti to půjde, tak se nezastavíš.

Láká tě vycestovat do zahraničí? Jako cukrář se uplatníš i v podnicích mimo Česko. A když si na to troufneš, můžeš si po chvíli praxe otevřít vlastní cukrárnu.

Co se na oboru naučíš?

 • Budeš studovat obor, který se ti stane celoživotní vášní.
 • Naučíš se vyrábět kompletní sortiment cukrářských výrobků, od pečiva, přes dorty až po zákusky!
 • Díky praxi v reálném provozu se zvládneš obsluhovat zákazníky, balit a expedovat cukrářské výrobky.
 • Můžeš si udělat různé kurzy, třeba baristický, carvingový nebo kurz studené kuchyně.
 • Naučíš se, co všechno obnáší provoz podniku a můžeš si otevřít svou vlastní cukrárnu, kavárnu nebo cateringovou společnost.
 • Učit se budeš od nejlepších v oboru – nejen, že tě budou učit špičkoví mistři, ale pravidelně k nám jezdí i odborníci z praxe.
Zjisti, co ti můžeme nabídnout

Názory našich studentů a absolventů

Přečti si názory a zkušenosti o studiu na naší škole od těch, kteří si to zažili na vlastní kůži - od našich studentů a absolventů.
Přečti si všechny názory
Image

Kateřina Hálová

absolventka oboru hotelnictví 2010/2014
kavárna a cukrárna STYL, Slavkov u Brna

Na ISŠ jsem studovala obor hotelnictví a bylo to opravdu dobré rozhodnutí zvolit si tento obor. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí, mohla jsem navštívit hodně míst a podniků, kde jsem si vyzkoušela práci ve všech odvětvích tohoto oboru. Znalosti, kterým mě tato škola naučila, využívám každý den při práci v kavárně STYL, kterou vedu společně se svojí maminkou.
Image

Martin Mičánek

absolvent oboru Automechanik 2001/2004
Team Mičánek Motorsport

Ze studia na ISŠ Slavkov u Brna jsem si odnesl spoustu teoretických i praktických znalostí včetně získání řidičských průkazů, důležitých pro práci mechanika v profesionálním motorsportu. Na škole jsem získal spoustu přátel se kterými se setkáváme i v současném životě. Do Slavkova se vždy rád vracím.
Image

Kateřina Kalendová

4. ročník obor hotelnictví
Naše škola má velmi kvalitní zázemí a velké možnosti pro studenty, kteří se chtějí něco naučit. Máme skvělé kantory, kteří nám pomáhají jít správným směrem. Kdykoliv jsem zašla za svými učiteli s prosbou o radu, vždy mi pomohli. Dobré základy ze školy se snažím uplatňovat i při vedení mé malé firmy.

  Chceš studovat tento obor?

  Vyber si ISŠ Slavkov u Brna – školu, která nastartuje tvoji kariéru.
  Zjisti, jak na přijímačky